Farby termoizolacyjne IZOLPLUS#

Termoizolacja, czyli doskonałe uzupełnienie systemu grzewczego

Innowacyjne rozwiązania lubią łączyć się w pary – nie inaczej ma się sprawa w przypadku folii grzewczej, którą doskonale uzupełniają instalacje fotowoltaiczne. Choć tak folia, jak i panele same w sobie są niezwykle funkcjonalne, tak ich połączenie pozwala uzyskać jeszcze więcej korzyści. Tego typu kombinacja składa się na podstawę nowoczesnego systemu grzewczego Espacia. Czy jednak warto zainwestować również w matę lub farbę termoizolacyjną? Ile zyskamy na połączeniu tych rozwiązań? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym wpisie. Zapraszamy do czytania.

Właściwości i zastosowanie maty termoizolacyjnej

Mata termoizolacyjna, jak sama nazwa wskazuje, jest formą termoizolacji, czyli ocieplenia budynku. Wykorzystanie tego typu docieplenia służy przede wszystkim zwiększeniu efektywności systemów takich jak folia grzewcza. Mata sama w sobie nie generuje ciepła, pomaga ona za to utrzymać odpowiednio wysoką temperaturę w budynku. Tego typu rozwiązania powszechnie stosuje się m.in. na strychach i poddaszach czy w piwnicach, czyli w pomieszczeniach, których ogrzewanie jest nieopłacalne. Wykorzystanie termoizolacji pomaga skutecznie zredukować koszty związane z użytkowaniem budynku. Proponowana przez nas mata firmy ALUFOX składa się z dwóch, odizolowanych od siebie grubą warstwą pianki polietylenowej, aluminiowych „ekranów”. Taka budowa pozwala na zamknięcie powietrza w niewielkiej przestrzeni, co skutkuje z kolei zniwelowaniem wpływającego na utratę ciepła zjawiska przenoszenia. Sam polietylen pomaga zaś wyeliminować straty powstałe wskutek przewodzenia ciepła. Tego typu rozwiązanie ma mnóstwo zalet. Mata termoizolacyjna jest w pełni bezpieczna dla zdrowia oraz wyjątkowo łatwa w instalacji (do jej zamontowania wystarczy mieć pistolet zszywający, klej silikonowy, nożyczki i aluminiową taśmę samoprzylepną). Co więcej, jest ona niezwykle trwała – tego typu termoizolacja nie kruszy i nie kurczy się z biegiem lat, a także jest odporna na rozwój pleśni i grzybów. W dodatku jest ona znacznie mniejsza i łatwiejsza w transporcie od pozostałych środków termoizolacyjnych. Jednak jej największą zaletą jest fakt, że doskonale izoluje ona ciepło, w szczególności to pochodzące z promieniowania cieplnego. Oznacza to, że mata termoizolacyjna to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która zainwestowała lub zamierza zainwestować w system grzewczy Espacia.

Zalety farby termoizolacyjnej

Alternatywą dla wspomnianej już maty jest wykorzystanie farby termoizolacyjnej, zwanej też farbą termorefleksyjną. To dość specyficzne rozwiązanie, które wymaga oczywiście naniesienia produktu na ściany (również wewnętrzne) i podłoże, a także fasady ocieplanego budynku. Zdolność odbijania energii cieplnej tego znakomitego izolatora wynosi aż 90%. Oznacza to, że jest on niemal tak skuteczny jak wspomniana w poprzednim akapicie mata. Dlaczego warto zainwestować w tego typu rozwiązanie? Przede wszystkim – wyprodukowana z naturalnych składników farba termoizolacyjna jest w pełni bezpieczna tak dla środowiska, jak i dla zdrowia. Jest to materiał, który przepuszcza powietrze, lecz zapobiega kondensacji pary wodnej. Dzięki temu farby termoizolacyjne zapobiegają zawilgoceniu pomalowanych powierzchni, a co za tym idzie także powstawaniu grzybów i pleśni. Warto też wspomnieć, że zapewniają one ochronę także przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych takich jak deszcz, wiatr czy śnieg. Farba termorefleksyjna dostępna jest w wielu kolorach, dzięki czemu można bezproblemowo dopasować ją do stylistyki ocieplanego budynku. Podobnie jak mata termoizolacyjna, pomaga ona uzyskać maksymalną efektywność folii grzewczej.

Zainwestowanie w odpowiednio sprawny i ekonomiczny system grzewczy jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku budynków mieszkalnych. Warto jednak uzupełnić go odpowiednią izolacją cieplną, która pomoże utrzymać ciepło, a co za tym idzie – zwiększy efektywność ogrzewania. Wykorzystanie maty lub farby termoizolacyjnej w połączeniu z systemem grzewczym Espacia z pewnością pozwoli wyprodukować i utrzymać w domu odpowiednią ilość ciepła.

Postaw na słońce.
Pobieraj energię z natury

baner rzetelna firma

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

BIURO OBSŁUGI KLIENTA

kontakt w godzinach: 8:30-16:30