Program Czyste powietrze

circle

CZYSTE POWIETRZE to ogólnopolski program
wsparcia finansowego na wymianę źródła ciepła. 

circle

Otrzymaj nawet do 69 000 zł zwrotu kosztów

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się poprzez formularz.

Czyste powietrze
Czyste powietrze fotowoltaika
circle

Kto może skorzystać?

Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

circle

Na co?

 

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Czyste powietrze składanie wniosku
program czyste powietrze
circle

Cele dofinansowania „Czyste Powietrze”

Jego głównym założeniem jest ogólna poprawa jakości powietrza, a także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Program „Czyste Powietrze” dotyczy domowej fotowoltaiki, a dofinansowanie jej obejmuje wymianę starych źródeł ciepła na te nowoczesne, spełniające najwyższe normy europejskie. Dodatkowo dotacja ta uwzględnia również przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

Wszystkie informację można przeczytać tutaj

circle

Możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie

W jaki sposób złożyć wniosek o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”? Istnieją trzy możliwości. Pierwszą z nich jest złożenie go przez Internet – jest to najszybsza, najtańsza i najkorzystniejsza opcja, dzięki której nie musimy nawet wychodzić z domu, aby ubiegać się o dotację. Drugim rozwiązaniem jest złożenie go w urzędzie w wersji tradycyjnej, czyli papierowej: można to zrobić osobiście, drogą pocztową czy też kurierem. Ostatnim sposobem jest udanie się do oddziału banku i tam wypełnienie wniosku o Kredyt Czyste Powietrze.

dofinansowanie czyste powietrze

Ulga termomodernizacyjna

Jeżeli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego, to przysługuje Ci również ulga termomodernizacyjna, którą z powodzeniem możesz łączyć z dotacją z programu „Czyste Powietrze”. Polega ona na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku, wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego – z tego też względu ulga ta często określana jest jako podatkowa. Warto podkreślić, że limit odliczeń wynosi 53 tys. złotych, a ponadto wszelkie wydatki muszą zostać udokumentowane.

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z tego programu?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu: +48 791 091 901.
Napisz do nas: biuro@espacia.eu lub skorzystaj z formularza kontaktowego