Wpływ podczerwieni na zdrowie człowieka

Wpływ podczerwieni na zdrowie człowieka

Od kilkunastu lat w Polsce obserwuje się wzmożone działanie na rzecz środowiska i zatrzymania zmian klimatycznych. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że jeśli nadal będą opierać się głównie na konwencjonalnych źródłach ciepła, takich jak kotły na węgiel czy na inne, wysokoemisyjne paliwo stałe, to szybciej doprowadzą do znacznego pogorszenia jakości powietrza oraz degradacji środowiska naturalnego. W związku z tym warto zdecydować się na wymianę instalacji na bardziej ekologiczną, która będzie także oddziaływać pozytywnie na zdrowie domowników. Mowa o ogrzewaniu przy pomocy promieniowania podczerwonego.

(więcej…)

Folia grzewcza Espacia na podczerwień

folia grzewcza pod panel podłogowy
Folia grzewcza pod panel podłogowy

Folia grzewcza Espacia na podczerwień

Wiele osób planuje właśnie termomodernizację domu, nie tylko ze względu na ekologię czy oszczędność. Niektórzy zmuszeni są dostosować rodzaj ogrzewania do swoich indywidualnych potrzeb. Ze względu na zerową emisję gazów cieplarnianych, coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są różnego rodzaju systemy zasilane energią elektryczną, a wśród nich wysokowydajne folie grzewcze. Z czego są zbudowane, jak działają i dlaczego są polecane w procesie termomodernizacji budynków?

(więcej…)

Termoizolacja, czyli doskonałe uzupełnienie systemu grzewczego Espacia

Farby termoizolacyjne IZOLPLUS#

Termoizolacja, czyli doskonałe uzupełnienie systemu grzewczego Espacia

Innowacyjne rozwiązania lubią łączyć się w pary – nie inaczej ma się sprawa w przypadku folii grzewczej, którą doskonale uzupełniają instalacje fotowoltaiczne. Choć tak folia, jak i panele same w sobie są niezwykle funkcjonalne, tak ich połączenie pozwala uzyskać jeszcze więcej korzyści. Tego typu kombinacja składa się na podstawę nowoczesnego systemu grzewczego Espacia. Czy jednak warto zainwestować również w matę lub farbę termoizolacyjną? Ile zyskamy na połączeniu tych rozwiązań? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym wpisie. Zapraszamy do czytania.

(więcej…)

Ogrzewanie domu podczerwienią – dlaczego warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie?

Dom ogrzewany folią grzewczą

Ogrzewanie domu podczerwienią – dlaczego warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie?

W XXI wieku na znaczeniu zyskuje ekologia. To czas, w którym ludzkość zrozumiała, jak ważne jest dbanie o środowisko. Klimat zmienia się niezwykle szybko, dlatego równie szybko powinniśmy odejść od niekorzystnych, szkodliwych dla natury rozwiązań. Tyczy się to zwłaszcza branży grzewczej. Większość niezwykle popularnych w naszym kraju kotłów na paliwo przyczynia się w znacznym stopniu do stałego pogarszania się m.in. jakości powietrza. Warto rozejrzeć się za alternatywnymi metodami ogrzewania, które pozwolą nie tylko zadbać o klimat, ale też zaoszczędzić pieniądze. Doskonałym rozwiązaniem jest w tym przypadku wybór systemu grzewczego Espacia. Dlaczego warto zdecydować się na wybór tego typu ogrzewania? Zapraszamy do lektury!

(więcej…)

Jaka powinna być idealna temperatura w domu?

sterownik temperatury

Jaka powinna być idealna temperatura w domu?

Wiosna, lato, jesień, zima… Każda z tych pór roku zwiastuje często kolosalne zmiany klimatyczne — naprzemiennie towarzyszy nam mróz i upał. Biologicznie człowiek nie jest w stanie przystosować się do zmiennych temperatur, jednak nie oznacza to, że powinniśmy bagatelizować potrzeby naszego organizmu. Zbyt wysoka lub za niska temperatura otoczenia może powodować liczne problemy zdrowotne. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednie ogrzewanie w domu i klimatyzowanie pomieszczeń.

(więcej…)

Folia grzewcza — czym jest i jakie daje korzyści?

folia espacia stelaż

Folia grzewcza — czym jest i jakie daje korzyści?

Współcześnie dąży się, by we wszelkiego typu systemach grzewczych maksymalnie ograniczyć emisyjność szkodliwych substancji. Odchodzi się zatem od pieców i innych form ogrzewania, które wydzielają dwutlenek węgla bądź inne toksyczne związki. Coraz częściej przechodzi się na urządzenia fotowoltaiczne i folie grzewcze. O ile pierwsze z nich znane są doskonale większości osób, o tyle te drugie mogą być jeszcze nie do końca kojarzone. Warto budować świadomość skuteczności i wygody, jaką dają folie grzewcze — stąd niniejszy wpis, w którym postaramy się wyjaśnić co to takiego.

(więcej…)