Nowoczesny dom ogrzewany folią grzewczą

Ogrzewanie domu podczerwienią – dlaczego warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie?

W XXI wieku na znaczeniu zyskuje ekologia. To czas, w którym ludzkość zrozumiała, jak ważne jest dbanie o środowisko. Klimat zmienia się niezwykle szybko, dlatego równie szybko powinniśmy odejść od niekorzystnych, szkodliwych dla natury rozwiązań. Tyczy się to zwłaszcza branży grzewczej. Większość niezwykle popularnych w naszym kraju kotłów na paliwo przyczynia się w znacznym stopniu do stałego pogarszania się m.in. jakości powietrza. Warto rozejrzeć się za alternatywnymi metodami ogrzewania, które pozwolą nie tylko zadbać o klimat, ale też zaoszczędzić pieniądze. Doskonałym rozwiązaniem jest w tym przypadku wybór systemu grzewczego Espacia. Dlaczego warto zdecydować się na wybór tego typu ogrzewania? Zapraszamy do lektury!

Wpływ na środowisko

Przede wszystkim – jest to wyjątkowo ekologiczne rozwiązanie. Folie grzewcze do wytwarzania ciepła wykorzystują wyłącznie energię elektryczną, którą można uzyskać dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Polska, niestety, należy do niechlubnej czołówki krajów europejskich o największym poziomie zanieczyszczenia powietrza. W nadwiślańskim kraju znacznie przekraczane są normy stężenia pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 oraz rakotwórczego Benzo(a)pirenu. Stężenie tych niebezpiecznych substancji często nawet kilkunastokrotnie przewyższa u nas poziom, który w pozostałych państwach Europy jest uznawany za nieszkodliwą normę. W dużej mierze jest to spowodowane powszechnym wykorzystywaniem systemów ogrzewania takich jak kotły na paliwo stałe. Na szczęście rośnie świadomość zagrożeń wynikających z palenia drewnem i węglem. Wiąże się to m.in. z wprowadzeniem przez rząd programów dofinansowań takich jak „Czyste Powietrze” czy „Mój Prąd”. Tego typu dotacje umożliwiają uzyskanie nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, które przeznaczyć można na wymianę systemu ogrzewania i instalację paneli fotowoltaicznych. Dom ogrzewany za pomocą folii grzewczej, pobierającej prąd uzyskiwany przez panele PV – to przyszłościowe i wyjątkowo ekologiczne, a jednak dostępne na wyciągnięcie ręki, rozwiązanie. Tego rodzaju instalacja grzewcza nie wytwarza szkodliwych substancji, a także nie wymaga inwestowania w paliwo (np. węgiel), którego wydobycie ma niebagatelny wpływ na kondycję środowiska.

Oszczędność i wygoda

Na system grzewczy Espacia warto zdecydować się również ze względu na oszczędność i wygodę korzystania z tego typu instalacji. Ogrzewająca dom folia przekształca energię elektryczną w ciepło, dzięki czemu jej właściciel nie musi płacić za jakiekolwiek paliwo. Oczywiście prąd drożeje, jednak rosną również ceny m.in. węgla. Dzięki temu jeszcze bardziej opłacalnym rozwiązaniem staje się inwestycja w panele fotowoltaiczne, które zapewniają niemal darmową energię. Montaż systemu grzewczego Espacia eliminuje konieczność płacenia osobnych rachunków za ogrzewanie. Środki przeznacza się wyłącznie na opłacenie prądu, i to tylko wtedy, gdy zainstalowane panele fotowoltaiczne nie wystarczają do pokrycia zapotrzebowania energetycznego domostwa. Korzystanie z tego typu systemu oznacza także niezwykłą wygodę. Inteligentne sterowniki pozwalają kontrolować ogrzewanie chociażby za pomocą telefonu typu smartphone. Takie rozwiązanie eliminuje też oczywiście konieczność doglądania instalacji i dbania o uzupełnianie paliwa w kotle. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Za inwestycją w system grzewczy Espacia przemawia wiele argumentów. Warto dodać, że ciepło emitowane przez podczerwień, jest nieszkodliwe dla zdrowia. Tego typu rozwiązanie poleca się zwłaszcza alergikom, którzy cierpią wskutek znajdującego się w powietrzu (przy zastosowaniu ogrzewania opierającego się na konwekcji) kurzu i pyłu. Emisja podczerwieni oczywiście eliminuje tego typu problemy, a folia grzewcza umożliwia bezpieczne, błyskawiczne i równomierne ogrzanie całego domu. To przyszłościowe rozwiązanie dobre dla środowiska, a także Twojego zdrowia i finansów.

Postaw na słońce.
Pobieraj energię z natury

baner rzetelna firma

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

BIURO OBSŁUGI KLIENTA

kontakt w godzinach: 8:30-16:30